تزریق ژل برای چه نواحی مناسب است؟

پرکننده های صورت تبدیل به یک پایه اصلی در جوانسازی صورت شده است و در این بین ، تزریق ژل و بوتاکس محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند. با افزایش سن، حجم صورت را از دست می دهیم و این موضوع باعث شلی پوست و عمیق شدن خطوط و چین و چروک های صورت می شود.

با تزریق ژل و فیلر در نواحی کلیدی، حجم صورت را جایگزین کرده و ظاهری جوان ‌تر می‌ دهد. علاوه بر این، پرکننده های پوستی مثل ژل و فیلر و بوتاکس، برای “پر کردن” خطوط عمیق تر مانند چین های بینی و خط لبخند استفاده می شود و در نهایت، پرکننده‌ ها را می‌ توان برای نرم کردن نواحی انتقالی صورت که ظاهری کهنه به چهره می ‌بخشند، مانند پلک پایین و محل اتصال گونه یا اشک نیز استفاده کرد.

در ادامه این بخش با ما همراه بمانید تا با این موضوع که تزریق ژل برای چه نواحی مناسب است، بیشتر آشنا شوید.

تزریق ژل برای کدام قسمت های صورت مناسب است؟

FDA، تزریق ژل و فیلرهای پوستی را برای استفاده در بزرگسالان بالای 21 سال برای مصارف خاص تایید کرده است:

· ژل یا فیلرهای قابل جذب (موقت)

این فیلرها برای چین و چروک ‌های صورت و خطوط پوستی متوسط تا شدید، مانند چین‌ های بینی (خطوطی که از کناره ‌های بینی تا لبه‌ های دهان امتداد می ‌یابند) و خطوط اطراف دهان (چروک‌ های کوچک در پوست اطراف دهان و لب) تأیید شده‌ اند.

· ژل یا فیلر بزرگ کننده  (افزایش دهنده حجم)

این نوع از فیلرها برای بزرگ کردن یا افزایش حجم در لب ها، گونه ها، چانه و پشت دست مورد تایید قرار گرفته اند.

· ژل و پرکننده های غیر قابل جذب (دائمی)

این مدل از ژل ها فقط برای چین های بینی و اسکارهای آکنه بر روی گونه تایید شده اند.

· ژل یا فیلر ترمیم و اصلاح علائم کاهش چربی صورت (لیپوآتروفی)

این مدل از پر کننده های پوستی در افراد مبتلا به ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل برای کدام قسمت های صورت مناسب است؟

نواحی مناسب برای تزریق ژل

تزریق فیلر پوستی و ژل در حال حاضر یکی از محبوب ترین درمان ها در زمینه زیبایی شناسی پزشکی است و دلیل خوبی هم دارد. این نوع از تزریق ها نیازی به زمان بهبودی ندارند و نتایج فوری را ارائه می دهند! تزریق فیلر درجه پزشکی معمولاً از اسید هیالورونیک یا کلاژن تشکیل می شود که به طور طبیعی در پوست ایجاد می شود. این تزریق ها کلاژنی را که با افزایش سن از بین می رود بازیابی می کند و اثری ایجاد می کند که چین و چروک ها را صاف کرده و حجم نواحی مورد نظر را پر می کند.

اگر این سوال برایتان پیش آمده که تزریق ژل برای کدام از قسمت از صورت مناسب است، ادامه مطلب را حتما بخوانید:

· تزریق ژل لب و حجم دادن به لب ها

پر حجم کردن لب ها ممکن است شناخته شده ترین کاربرد امروزی برای تزریق فیلر و پرکننده های پوست باشد. درمان‌ های پرکننده لب را می‌ توان به راحتی برای دستیابی به بهبود ظریف در شکل طبیعی لب‌ ها و یکنواخت کردن بافت با پر کردن خطوط و ایجاد تقارن سفارشی کرد.

· تزریق ژل برای صورت لاغر | پر حجم کردن گونه ها

گونه‌ ها ناحیه ‌ای هستند که با افزایش سن کاهش حجم را تجربه می ‌کنند، به‌ ویژه برای دوندگان و کسانی که در ورزش ‌های پرتحرک شرکت می‌ کنند. فیلرهای تزریق شده به طور ماهرانه می توانند حجم و ظاهر جوانی را به گونه ها بازگردانند بدون اینکه تاثیرات انجماد صورت که می تواند با بوتاکس مرتبط باشد را برای چهره ایجاد کنند. این کار بدون جراحی لیفت صورت سنتی که تهاجمی است و نیاز به دوره بهبودی قابل توجهی دارد، چهره ای پر انرژی و جوان تر ایجاد می کند.

· تزریق ژل برای خط اخم و خطوط پیشانی

برخلاف بوتاکس که به طور موقت ماهیچه ها را فلج می کند تا حرکتی که باعث ایجاد چین و چروک های خاص می شود را از بین ببرد، ژل و فیلرها ظاهر خطوط ساکن را که حتی زمانی که صورت در حالت استراحت است قابل مشاهده است، کاهش می دهند. پزشک این کار را با پر کردن خطوط با اسید هیالورونیک که یک جزء طبیعی پوست است، انجام می دهد.

· ژل و فیلر برای تغییر شکل چانه و خط فک

تزریق فیلر و ژل پوستی معمولا به عنوان یک گزینه غیرجراحی برای تغییر شکل نواحی مانند چانه، خط فک یا بینی نیز استفاده می شود. این کار می تواند نمایه جانبی بیمار را بهبود بخشد و ظاهر افتادگی گردن را کاهش دهد. به لطف این ژل و فیلرها نیاز به روش های جراحی برای رفع این شکایات رایج از بین رفته است.

· تزریق ژل برای خط لبخند و چروک دور لب

فیلرها می توانند به راحتی حجم از دست رفته را در خطوطی که در اطراف دهان ایجاد شده اند را پر کنند تا فوراً ظاهری جوان برای چهره ایجاد نمایند و تعادل را با بقیه قسمت های صورت بازگردانند. چین های بینی که اغلب به عنوان خطوط لبخند شناخته می شوند، خطوطی هستند که از کناره های بینی تا گوشه های دهان دیده می شوند. این ناحیه نیز به راحتی با فیلر اصلاح می ‌شود تا ظاهری نرم‌ تر، جوان ‌تر و در عین حال طبیعی برای صورت ایجاد شود.

· تزریق ژل برای جای جوش و اسکار

اسکارها می توانند فرورفتگی و بافت ناهموار ایجاد کنند. حتی اگر این جای جوش ها به سختی برای دیگران قابل توجه باشند، اسکارهای صورت یک ناامنی رایج برای افرادی است که آنها را دارند. خوشبختانه، پرکننده‌های پوستی را می ‌توان برای کاهش ظاهر جای جوش و زخم و یکنواخت کردن بافت اطراف آن استفاده کرد. از بین بردن جای جوش و همچنین سایر کاربردهای رایج پرکننده های پوستی، راه حلی ظریف و غیرجراحی را برای عیوب صورت ممکن می سازد که اغلب منجر به افزایش اعتماد به نفس در بیماران خواهد شد.

نواحی مناسب برای تزریق ژل

تزرق ژل برای کدام نواحی ممنوع است؟

نکته قابل توجهی که در رابطه با تزریق ژل وجود دارد این است که FDA توصیه می کند که از پرکننده های پوستی یا هر پرکننده تزریقی برای کانتور کردن بدن و بهبود موارد زیر استفاده نکنید:

  • افزایش سایز سینه (بزرگ کردن سینه)
  • افزایس سایز سایز باسن
  • افزایش پری پا
  • کاشت در استخوان، تاندون، رباط یا عضله
  • گلابلا (ناحیه بین ابروها)، بینی، ناحیه اطراف چشم (دور چشم)، پیشانی یا گردن

تزرق ژل برای کدام نواحی ممنوع است؟

خلاصه مطلب

تزریق ژل و فیلر یکی از روش های غیر تهاجمی برای برطرف کردن چین و چروک صورت و افزایش حجم برای لبها و گونه ها بوده و تاثیر خیلی خوبی نیز در ایجاد شکل و ظاهری بهتر و تعریف شده برای چانه و خط فک دارد. اگر این تزریق توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود نتایج کاملا طبیعی به همراه خواهد داشت و کمک می کند تا ظاهری جوان تر و زیباتر پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه درباره ماتماس با ما